Novinky.cz – 12. 6. 2016

Oznámení o exekuci může pošťák jen hodit do schránky
Dlužníci a hlavně jejich příbuzní, známí či partneři si neuvědomují, že oznámení o exekuci se zeleným pruhem může pošťák jen hodit do schránky na adrese, kterou dlužník uvedl jako místo, kde pobývá.
Pouhé vhození oznámení o exekuci do schránky, bez adresátova podpisu o převzetí, stačí k tomu, aby se oznámení považovalo za doručené, a následně se tak mohl spustit další proces exekuce. Včetně dražby věcí. Jméno dlužníka nemusí být ani na schránce napsané.
Stačí, že je daný byt veden coby místo pobytu dlužníka u věřitele či exekutora. Exekuce nemusí být doručovány doporučeně či na dodejku, jako u jiné úřední pošty, například u pokut motoristům.
Dlužníci se snaží placení vyhnout tím, že si nepřebírají poštu, a tak je doručování exekucí takto upraveno. Lidé jsou pak překvapeni, když otevřou schránku a z hromady reklamních letáků na ně ještě vypadne obálka se zeleným pruhem adresovaná na jejich byt, ale na člověka, s nímž už dlouho nepobývají.
„Nejčastějším způsobem, jakým se dlužníci snaží vyhnout svým povinnostem vůči věřitelům, je nepřebírání pošty,“ uvedl pro Právo právník a prezident České asociace věřitelů Pavel Staněk.
Celý článek naleznete ZDE.
ČvP
ČvP